Γαλλία

Πετάει… φωτιές αυτή η Λιόν!

Σε τρομερή κατάσταση βρίσκεται η Λιόν, καθώς μετά την εφτάρα στην Άλκμααρ για το Europa League, συνέτριψε 5-0 τη Μετς, για το πρωτάθλημα της Γαλλίας!

Φοβού τη Λιόν!

Οι «λιονέ» επιβεβαίωσαν και στη Ligue 1 το φοβερό φεγγάρι που βρίσκονται, καθώς λίγες ημέρες μετά τα επτά γκολ στην Άλκμααρ, για το Europa League, φιλοδώρησαν τη Μετς με ένα 5-0!

Βέβαια, η ομάδα του Ζενεσιό άργησε να πάρει… μπρος στην αναμέτρηση, με τον Ντεπάι να ανοίγει το σκορ στο 43ο λεπτό. Ο Ολλανδός επιθετικός «χτύπησε» δεύτερη φορά στο ματς στο 53’, με τον Μπαλιού να κάνει το 3-0 με αυτογκόλ στο 74’.

Όμως, η Λιόν δεν σταμάτησε εκεί, καθώς τέσσερα λεπτά μετά ο Λακαζέτ έβαλε και αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ, ενώ ο Βαλμπουενά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό σκορ.