Ιταλία

Πήραν ότι άξιζαν Μπρέσια, Φιορεντίνα

Δεν έδειξαν κάτι το ιδιαίτερο Μπρέσια και Φιορεντίνα στο ματς που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική της Serie A και δίκαια ήρθαν ισόπαλες 0-0 στην έδρα των νεοφώτιστων.

Μπρέσια και Φιορεντίνα ήρθαν ισόπαλες χωρίς τέρματα στην έδρα της πρώτης στο ματς που ολοκλήρωσε την όγδοη αγωνιστική της Serie Α και αμφότερες δεν κατάφεραν να πλησιάσουν περισσότερο τους στόχους τους τη δεδομένη στιγμή, ήτοι για τους νεοφώτιστους να ξεφύγουν από τις τελευταίες θέσεις και για τους «βίόλα» να μπουν στις ευρωπαϊκές.

Ένα γκολ των γηπεδούχων που ακυρώθηκε ως οφσάιντ ήταν ότι άξιζε η αναμέτρηση, με τους «μπρεσιάνι» να έχουν τον έλεγχο στο πρώτο ημίχρονο και τους Τοσκανέζους να έχουν μία «άκαρπη» υπεροχή στην επανάληψη.