Oλλανδία

Πήρε φόρα ο Άγιαξ (video)

Με φόρα από το διπλό στη Λεωφόρο ο Άγιαξ συνεχίζει τη νικηφόρα πορεία του επικρατώντας 2-0 στην έδρα της Χέρακλες, στην έκτη αγωνιστική της Eredivisie.

Νικηφόρο σερί τεσσάρων αγωνιστικών συνεχίζει ο Άγιαξ που επιβλήθηκε 2-0 της Χέρακλες στην έκτη αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Λίγες μέρες μετά τη νίκη στη Λεωφόρο, ο αντίπαλος του Παναθηναϊκού στους ομίλους του Europa League συνέχισε θετικά, σκοράροντας μέσα σε ένα δεκάλεπτο.

Το σκορ άνοιξε στο 66’ ο Κλάασεν, ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Γκούντελ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η ενδεκάδα του Άγιαξ: Ονανά, Βίργκεβερ, Φέλντμαν, Ντάικς, Ρίντεβαλντ, Σάντσεζ, Γκούντελ, Κλάασεν, Ζίεχ (64΄Ντόμπεργκ), Τραορέ (Ε λ Χάζι), Γιούνς (77’ Σινκγκράβεν).