Europa League

Ποιος είδε τη Λιόν και δεν τη φοβήθηκε!

Τρομάζει κόσμο η Λιόν. Η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό διέλυσε με 7-1 την Αλκμάαρ και με συνολικό σκορ 11-2 πήρε εμφατική πρόκριση στους «16» του Europa League. Xατ-τρικ ο Φεκίρ!

Πετάει «φωτιές» η Λιόν. Η ομάδα του Μπρούνο Ζενεσιό διέλυσε με 7-1 την Άλκμααρ και με συνολικό σκορ 11-2 πήρε εμφατική πρόκριση στους «16» του Europa League.

Η Λιόν μπήκε με τα… μπούνια στο ματς και έκανε ότι ήθελε τους Ολλανδούς. Ο Φεκίρ μόλις στο 5ο λεπτό άνοιξε το σκορ, για να έρθει δώδεκα λεπτά αργότερα ο Κορνέ να γράψει το 2-0. Ο Γκαρσία στο 26’ μείωσε το σκορ αλλά ένα λεπτό αργότερα ο Φεκίρ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και το τρίτο της ομάδας του. Δέκα λεπτά πριν ολοκληρωθεί το ημίχρονο, οι γηπεδούχοι πέτυχαν και τέταρτο γκολ με τον Νταρντέρ.

Στο δεύτερο μέρος η Λιόν φάνηκε να κατεβάζει ταχύτητα. Ωστόσο, κάτι τέτοιο συνέβη μόνο για το πρώτο μισάωρο. Και αυτό καθώς ο Φεκίρ στο 78’ έγραψε το 5-1, κάνοντας χατ-τρικ με τους Αουάρ (87’) και Ντιακαμπί (89’) να διαμορφώνουν το τελικό 7-1.

All Goals & Highlights HD - Lyon 7-1 AZ Alkmaar... από Jek09Pre