Κύπρος

«Πολυβόλο» ο ΑΠΟΕΛ!

Σκόρπισε… τρόμο ο ΑΠΟΕΛ! Η ομάδα του Γιώργου Δώνη σκόρπισε τον Άρη Λεμεσού με 5-2 και βρίσκεται στο -4 από την κορυφή, έχοντας τρία παιχνίδια λιγότερα!

Παρέσυρε τον Άρη Λεμεσού ο ΑΠΟΕΛ!

Η ομάδα του Γιώργου Δώνη τα βρήκε… σκούρα για ένα ημίχρονο κόντρα στην ομάδα της Λεμεσού (2-2) αλλά μετέτρεψε το δεύτερο μέρος σε παράσταση για έναν ρόλο και επικράτησε με 5-2.

Ο Νούνο Μοράις με πέναλτι στο 3ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους αλλά ο Ενγκολόκ είκοσι λεπτά μετά ισοφάρισε το σκορ. Ο Ντε Καμάργκο στο 29’ έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Δώνη, με τον Ιονίτα να απαντάει ξανά για τον Άρη Λεμεσού μετά από έξι λεπτά.

Με την επανέναρξη (46’) ο Ντε Καμάργκο έβαλε ξανά τον ΑΠΟΕΛ μπροστά στο σκορ, με τους Μοράις και Εμπεσίλιο να διαμορφώνουν το τελικό 5-2.