Σκωτία

Πόνεσε τον πρώην της…

Προβάδισμα για την άνοδο στην Πρέμιερσιπ της Σκοτίας πήρε η Μάδεργουελ. Στον πρώτο αγώνα για τα πλέι-οφ επικράτησε 3-1 εκτός έδρας της Ρέιντζερς στον πάγκο της οποίας βρίσκεται ο πρώην τεχνικός της.

Μεγάλο προβάδισμα για να αγωνίζεται τη νέα σεζόν στην Πρεμιερσιπ της Σκοτίας πήρε η Μάδεργουελ. Επικράτησε 3-1 της Ρέιντζερς εκτός έδρας παίρνοντας μεγάλη εκδίκηση από τον Στιούαρτ ΜακΚολ ο οποίος πριν από έξι μήνες την άφησε στα… κρύα του λουτρού για την σημερινή της αντίπαλο.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Έργουιν στο 27ο λεπτό. Στο 40ο ο ΜακΜάνους διπλασίασε τα τέρματά της Μάδεργουελ. Επτά λεπτά αργότερα, (47’) ο Αϊνσγουορθ έκανε το 3-0 για τους φιλοξενούμενους.

Η Ρέιντζερς μείωσε σε 3-1 με τον ΜακΓκρέγκορ στο 82ο λεπτό.

Το δεύτερο παιχνίδι είναι προγραμματισμένο για την Κυριακή. Πρέπει να επισημάνουμε ότι δεν ισχύει ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ.