Πορτογαλία

Έκανε το καθήκον της και βρέθηκε ξανά στο +6 η Πόρτο

Με άνεση, η Πόρτο «καθάρισε» 3-0 τη Σάντα Κλάρα στο «Ντραγκάο» για την 28η αγωνιστική της Primeira Liga και βρέθηκε ξανά στο +6 στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Πόρτο νίκησε άνετα 3-0 στο «Ντραγκάο» τη Σάντα Κλάρα στο ματς που ολοκλήρωσε την 28η αγωνιστική της Primeira Liga και βρέθηκε ξανά στο +6 στην κορυφή της βαθμολογίας από τη δεύτερη Σπόρτινγκ, διατηρώντας τον τίτλο του αδιαφιλονίκητου φαβορί για την κατάκτηση του τίτλου, παραμένοντας αήττητη στο πρωτάθλημα και αφήνοντας τις φιλοξενούμενες στο +5 από τις επικίνδυνες θέσεις.

Οι «δράκοι» προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο με τα δυο γκολ του Φάμπιο Βιέιρα σε τρία λεπτά (38’, 41’) και έφτασαν στο 3-0 με τον Ζαϊντού στο 84’.