Euro 2016

Προβλημάτισε η… λειψή Γερμανία

Έχοντας πολλούς απόντες, η Γερμανία ηττήθηκε εντός έδρας με 3-1 από τη Σλοβακία σε φιλικό και απογοήτευσε τους φίλους της.

Απογοητευτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Εθνική Γερμανίας στο πρώτο της φιλικό παιχνίδι στην προετοιμασία της για το EURO της Γαλλίας, με αντίπαλο τη Σλοβακία (1-3). Ο Γιόακιμ Λεβ είχε να αντιμετωπίσει αρκετές απουσίες, αφού έχει δώσει σε ορισμένους παίκτες παραπάνω ημέρες άδεια, ωστόσο αυτό δεν αποτελεί δικαιολογία.

Ο Μάριο Γκόμες άνοιξε το σκορ με πέναλτι στο 13’ αλλά στο 41’ ο Χάμσικ ισοφάρισε το σκορ. Τρία λεπτά μετά, μάλιστα, ο Ντούρις έκανε την ανατροπή. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ η Σλοβακία πέτυχε και τρίτο τέρμα με τον Κούτσκα, που διαμόρφωσε το τελικό 3-1.