Super League 2

Ψυχρολουσία για Παναχαϊκή

Με το… καλημέρα ήρθε η ψυχρολουσία για την Παναχαϊκή, με την Αναγέννηση Καρδίτσας να επικρατεί με «buzzer beater» και να παίρνει την πρώτη φετινή νίκη. Επεισοδιακό μπλόκο στο Ηράκλειο για Λαμία.

Στραβά ξεκίνησε η φετινή πορεία της Παναχαϊκής στη Football League, με την Αναγέννηση Καρδίτσας να επικρατεί στην εκπνοή, στο ματς της τρίτης αγωνιστικής.

Οι Καρδιτσιώτες πήραν το πρώτο τους φετινό τρίποντο με γκολ του Μοσχάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και στέρησαν απ’ τους Πατρινούς την ευκαιρία να ξεκινήσουν θετικά την πορεία τους.

Την δεύτερη σερί νίκη τους πανηγύρισαν τα Τρίκαλα, που δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν 2-0 της Καλλιθέας, ενώ μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι με δύο αποβολές και ισάριθμα γκολ ο Εργοτέλης πήρε στο 87’ το «Χ» (1-1) από τη Λαμία.

Στις Σέρρες πανηγύρισε την πρώτη του νίκη για φέτος ο Αγροτικός Αστέρας ο οποίος επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού, την ώρα που Ζάκυνθος κι Κισσαμικός έμειναν στο 0-0.