DOWNLOAD APPS

Ρόμα από… ημίχρονο!

Από το πρώτο ημίχρονο «καθάρισε» η Ρόμα την αναμέτρηση με την Ουντινέζε, καθώς επικράτησε 3-1 και έτσι έφτασε στην τρίτη σερί της νίκη.

Ρόμα από… ημίχρονο!

Πάει… τρένο η Ρόμα!

Οι Ρωμαίοι δεν αντιμετώπισαν σοβαρά προβλήματα από την Ουντινέζε, καθώς επικράτησαν 3-1 και έτσι έφτασαν στην τρίτη συνεχόμενη νίκη τους στη Serie A!

Από πολύ νωρίς έδειξε τις… ορέξεις της η ομάδα του Ντι Φραντσέσκο, με τον Τζέκο να τη βάζει μπροστά μόλις στο 12’. Στη συνέχεια, ο Βόσνιος επιθετικός έγινε δημιουργός, δίνοντας την ασίστ στο 30’ στον Ελ Σαραουί, ο οποίος βρήκε δίχτυα ξανά ακριβώς με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών, για το 3-0.

Στο δεύτερο μέρος και οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, με τον Περότι να χάνει πέναλτι στο 89', στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το γκολ της… τιμής ένα λεπτό αργότερα με τον Λάρσεν.



Αναλυτικά το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
Σάββατο (23/9)

Ρόμα-Ουντινέζε 3-1
(12’ Τζέκο, 30’, 45’ Ελ Σαραουί-90’ Λάρσεν)

Σπαλ-Νάπολι (19:00)
Γιουβέντους-Τορίνο (21:45)

Κυριακή (24/9)

Βερόνα-Λάτσιο (16:00)
Ίντερ-Τζένοα (16:00)
Κάλιαρι-Κιέβο (16:00)
Κροτόνε-Μπενεβέντο (16:00)
Σασουόλο-Μπολόνια (19:00)
Φιορεντίνα-Αταλάντα (21:45)

Η επόμενη (7η) αγωνιστική

Σάββατο (30/9)
Ουντινέζε-Σαμπντόρια (19:00)
Τζένοα-Μπολόνια (21:45)

Κυριακή (1/10)

Νάπολι-Κάλιαρι (13:30)
Κιέβο-Φιορεντίνα (16:00)
Λάτσιο-Σασουόλο (16:00)
Μπενεβέντο-Ίντερ (16:00)
Σπαλ-Κροτόνε (16:00)
Τορίνο-Βερόνα (16:00)
Μίλαν-Ρόμα (19:00)
Αταλάντα-Γιουβέντους (21:45)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

8η αγωνιστικής
  ΟΜΑΔΑ Β ΣΥΝΟΛΟ
+ - Ν Ι Η
  ΝΑΠΟΛΙ 24 26 5 8 0 0
  ΙΝΤΕΡ 22 17 5 7 1 0
  ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ 19 21 7 6 1 1
  ΛΑΤΣΙΟ 19 21 10 6 1 1
  ΡΟΜΑ 15 14 5 5 0 2
  ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ 14 11 9 4 2 1
  ΜΠΟΛΟΝΙΑ 14 8 8 4 2 2
  ΤΟΡΙΝΟ 13 14 13 3 4 1
  ΜΙΛΑΝ 12 12 13 4 0 4
  ΚΙΕΒΟ 12 9 9 3 3 2
  ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ 10 12 11 3 1 4
  ΑΤΑΛΑΝΤΑ 9 13 13 2 3 3
  ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ 6 13 15 2 0 6
  ΚΡΟΤΟΝΕ 6 6 14 1 3 4
  ΚΑΛΙΑΡΙ 6 6 14 2 0 6
  ΒΕΡΟΝΑ 6 4 16 1 3 4
  ΤΖΕΝΟΑ 5 8 13 1 2 5
  ΣΠΑΛ 5 7 14 1 2 5
  ΣΑΣΟΥΟΛΟ 5 4 15 1 2 5
  ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ 0 2 19 0 0 8

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΑΓΩΝΩΝ

ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ ΟΜΑΔΕΣ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ
14/10/17 19:00 ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ - ΛΑΤΣΙΟ 1 - 2
14/10/17 21:45 ΡΟΜΑ - ΝΑΠΟΛΙ 0 - 1
15/10/17 13:30 ΦΙΟΡΕΝΤΙΝΑ - ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ 2 - 1
15/10/17 16:00 ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΚΙΕΒΟ 0 - 0
15/10/17 16:00 ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ - ΑΤΑΛΑΝΤΑ 3 - 1
15/10/17 16:00 ΚΡΟΤΟΝΕ - ΤΟΡΙΝΟ 2 - 2
15/10/17 16:00 ΚΑΛΙΑΡΙ - ΤΖΕΝΟΑ 2 - 3
15/10/17 16:00 ΜΠΟΛΟΝΙΑ - ΣΠΑΛ 2 - 1
15/10/17 21:45 ΙΝΤΕΡ - ΜΙΛΑΝ 3 - 2
16/10/17 21:45 ΒΕΡΟΝΑ - ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ 1 - 0
Αποδοχή Cookies
Το site sport-fm.gr χρησιμοποιεί cookies. Προχωρώντας στο περιεχόμενο, συναινείτε με την αποδοχή τους. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ