Super League 2

«Σβήνουν» οι ελπίδες των Τρικάλων…

Τα Τρίκαλα δεν κατάφεραν να κερδίσουν εκτός έδρας τον Παναιγιάλειο (0-0) και οι ελπίδες τους για άνοδο στη Super League, ελαχιστοποιήθηκαν! Νίκη για την… απλήρωτη Καλλιθέα κόντρα στον Κισσαμικό (2-1).

Γκέλα… ολκής για τα Τρίκαλα, που δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη στην έδρα του αδιάφορου Παναιγιάλειου (0-0) και πλέον οι ελπίδες τους για άνοδο στη Super League ελαχιστοποιήθηκαν.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και είχαν τρεις καλές στιγμές σε ένα δεκάλεπτο (10’, 14’, 20’) με τον Λινάρδο αλλά δεν κατάφερε σε καμία από αυτές να βρει εστία. Αντιθέτως, οι φιλοξενούμενοι ήταν ακίνδυνοι επιθετικά.

Στην επανάληψη, όμως, τα Τρίκαλα μπήκαν πολύ δυνατά, είχαν μεγάλες ευκαιρίες με τους Σερζίνιο, Δουκάκη, Κουσκουνά και Φλίγκο, οι οποίοι δεν κατάφεραν να νικήσουν τον Αθανασόπουλο. Στο φινάλε του ματς, πάντως, χρειάστηκε να… επέμβει και ο Χιώτης, που «έβγαλε» το τετ-α-τετ του Γκούφα στο 89’.

Στο άλλο ματς της ημέρας, η Καλλιθέα των… χιλίων προβλημάτων, επικράτησε στο φινάλε με ανατροπή, 2-1 του Κισσαμικού. Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 31’ με γκολ του Τζημογιάννη, ωστόσο η αθηναϊκή ομάδα κατάφερε να φέρει… τούμπα το ματς, με τα γκολ των Σταμόπουλου (37’) και Φράγκο (90’+1’).