Ισπανία

Σεφτέ η Μάλαγα με ανατροπή

Την πρώτη τους νίκη σημείωσαν οι Ανδαλουσιανοί αφού επικράτησαν της Εϊμπάρ 2-1 στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 5ης αγωνιστικής στην Πριμέρα Ντιβιζιόν.

Η Μάλαγα με μεγάλη προσπάθεια και ανατροπή κατόρθωσε να πάρει το πρώτο τρίποντο στο πρωτάθλημα μετά από δύο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Παρά το γεγονός πως βρέθηκε πίσω στο σκορ από την Εϊμπάρ, απάντησε πριν κλείσει το πρώτο μέρος και τελικά νίκησε 2-1 με ένα γκολ 14 λεπτά πριν το τέλος του ματς.

Ο Νάνο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 41ο λεπτό, όμως ο Ραμίρες ισοφάρισε για την Μάλαγα στο 44’. Ο Εν Νεσιρί σημείωσε το νικητήριο γκολ για τη Μάλαγα που πήγε στους πέντε βαθμούς, ενώ από την άλλη η Εϊμπάρ γνώρισε την 2η εκτός έδρας ήττα της σε πέντε παιχνίδια.