Πορτογαλία

«Σεφτέ» με ανατροπή η Αβες

Έστω και με «ανατροπή» σε 12’, η Αβες νίκησε 2-1 εντός έδρας την Μπελενένσες και σημείωσε την πρώτη της νίκη μετά από πέντε αγωνιστικές στη Superliga.

Η Αβες νίκησε 2-1 την Μπελενένσες εντός έδρας με «ανατροπή» στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε την πρώτη της νίκη στο φετινό πορτογαλικό πρωτάθλημα, μετά από πέντε αγωνιστικές στη φετινή Superliga, «πιάνοντας» στη βαθμολογία της αντίπαλό της και ελπίζοντας σε καλύτερες μέρες, όπως φυσικά και οι φιλοξενούμενοι.

Η Μπελενένσες ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο και προηγήθηκε με τον Τόμας στο 25’. Οι γηπεδούχοι αντεπιτέθηκαν και ισοφάρισαν αρχικά με τον Αγκρα στο 42’ για να πάρουν τη νίκη με τον Γκάουλντ στο 54’.