Αγγλία

«Σφυροκόπημα» και ανώμαλη προσγείωση για Τσέλσι (video)

Η Τσέλσι έμεινε στο 4-0 επί της Μαν. Γιουνάιτεντ και η Γουέστ Χαμ την προσγείωσε απότομα νικώντας τη με 2-0 και πετώντας τη εκτός Λιγκ Καπ.

Ο πρώτος στόχος χάθηκε για την Τσέλσι. Η ομάδα του Αντόνιο Κόντε μάλλον έμεινε στο 4-0 επί της Μαν. Γιουνάιτεντ, πήρε αψήφιστα τον αγώνα με τη Γουέστ Χαμ και τιμωρήθηκε. Τα «σφυριά» επικράτησαν 2-1 και άφησαν εκτός προημιτελικών του Λιγκ Καπ τους «μπλε».

Ο Σεϊκού Κουγιατέ στο 11’ και ο Εντιμίλσον Φερνάντες στο 48’ έδωσαν αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρά τις προσπάθειές τους απλώς κατάφεραν να μειώσουν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κέιχιλ.

Στα προημιτελικά πέρασε και η Σαουθάμπτον που χάρη σε ένα γκολ του Σοφιάν Μπουφάλ στο 66’ απέκλεισε τη Σάντερλαντ.