Βέλγιο

Σόκαρε τη Γάνδη η Έουπεν

Με γκολ του Ονιεκούρου στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Έουπεν πήρε απίθανο διπλό στην έδρα της Γάνδης και βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Βαθιά βαθμολογική ανάσα για την Έουπεν. Οι νεοφώτιστοι στην πρώτη κατηγορία πήραν απίθανο διπλό στην έδρα της Γάνδης, επικρατώντας με 1-0.

Αφού οι φιλοξενούμενοι άντεξαν στην αφόρητη πίεση των γηπεδούχων και γλίτωσαν σε πάρα πολλές περιπτώσεις το γκολ, κατάφεραν να το πετύχουν στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο πρώην άσος του Πανθρακικού, Κάσες, έβγαλε μια ωραία μπαλιά προς τον Ονιεκούρου, ο Κάλινιτς βγήκε από την εστία και πήγε να διώξει με τα πόδια αλλά έκανε τσαφ και ο Νιγηριανός άσος σε κενό τέρμα έγραψε το 1-0.