Γαλλία

Στην τετράδα του Κυπέλλου η Ανζέ

Η Ανζέ επικράτησε της Μπορντό 2-1 και εξασφάλισε το 3ο εισιτήριο για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Γαλλίας, με ένα τέρμα του Τσικ Εντόι στα μέσα του 2ου μέρους.

Η Ανζέ τίμησε με τον καλύτερο τρόπο που μετονομάστηκε από την περασμένη εβδομάδα σε «Ραϊμόν Κοπά» εις μνήμην του μεγάλου Γάλλου άσου του παρελθόντος, αφού επικράτησε 2-1 και πήρε το εισιτήριο για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου.

Η γηπεδούχος προηγήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό με τον Μπεριγκό που αξιοποίησε σέντρα του Πεπέ από δεξιά, ενώ οι Γιρονδίνοι ισοφάρισαν δέκα λεπτά αργότερα με πλασέ του Σανκαρέ. Τελικά στο 67’ ο Εντόι χάρισε τη νίκη με όμορφο συρτό δεξί σουτ για να διαμορφώσει το τελικό 2-1.