Γερμανία

Στουτγκάρδη «καλπάζει», Αμβούργο «βουλιάζει» (video)

Τα βρήκε… σκούρα, όμως με λυτρωτή τον Κράβετς η Στουτγκάρδη συνεχίζει την αντεπίθεση παραμονής. Οι Σουηβοί νίκησαν 2-1 στην έδρα τους το Αμβούργο, που δεν μπορεί να βάλει τέλος στην κατηφόρα.

«Τρένο» για την παραμονή της στην Bundesliga συνεχίζει η Στουτγκάρδη, που επικράτησε στο φινάλε 2-1 απέναντι στο Αμβούργο στην «Μercedes Benz Arena».

Οι Σουηβοί άνοιξαν το σκορ χάρη σε αυτογκόλ του Χουντ στο 66ο λεπτό. Η χαρά τους δεν κράτησε παρά μόνο εννιά λεπτά (75’), αφού ο Ρούντνεφς απάντησε για τους φιλοξενούμενους. Στο «ροντέο» των τελευταίων λεπτών η Στουτγκάρδη στάθηκε τυχερή καθώς με γκολ του Κράβετς στο 88ο λεπτό, πήρε την τρίτη της σερί νίκη στο πρωτάθλημα φτάνοντας τους 21 βαθμούς. Στον αντίποδα, το Αμβούργο συμπλήρωσε τρεις σερί ήττες και παρέμεινε στους 22.