Βέλγιο

Στριμώχτηκε και... ξέσπασε η Γκενκ (video)

Η χρονιά ξεκίνησε στραβά, αλλά η Γκενκ κατάφερε να συνέλθει εντυπωσιακά, καθώς επιβλήθηκε 5-3 της Αντβέρπ στην τρίτη αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Δύο γκέλες ήταν πολλές για την Γκενκ. Λίγο πριν την… τρίτη, πάτησε γκάζι και «καθάρισε» εύκολα το ματς με την Αντβέρπ για την τρίτη αγωνιστική της Jupiler League, που αποτέλεσε και την πρώτη της φετινή νίκη.

Οι «μπλε» επιβλήθηκαν 5-3, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς μέχρι το ημίχρονο, που ολοκληρώθηκε με 4-1, ενώ οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τη χαλάρωση του δεύτερου ημιχρόνου, για να μαζέψουν τη διαφορά μέχρι το 80’.