Μπάγεβιτς: «Κινδυνεύσαμε, αλλά νικήσαμε δίκαια»

Δίκαιη χαρακτήρισε τη νίκη της ΑΕΚ με σκορ 1-0 επί του ΠΑΟΚ στην Τούμπα, ο Ντούσαν Μπάγεβιτς. Ο τεχνικός της «Ένωσης» τόνισε ότι θέλει να δει την ομάδα να βελτιώνεται και μίλησε με κολακευτικά λόγια για τον Κώστα Μανωλά.

«Ήταν μια δίκαιη νίκη για την ομάδα μου, αν και κινδύνευσε στο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ είχε δύο καλές ευκαιρίες, αλλά κι εμείς 3-4 περιπτώσεις στις οποίες θα μπορούσαμε να πετύχουμε τουλάχιστον δύο γκολ. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την εμφάνιση. Ήρθε το αποτέλεσμα που θέλαμε, αλλά πρέπει να παίζουμε πολύ καλύτερα και να είμαστε πιο σωστοί στο παιχνίδι μας. Θέλουμε όσο το δυνατόν καλύτερη θέση για να έχουμε περισσότερες ελπίδες στα πλέι οφ. Ο Μανωλάς έχει δείξει τα στοιχεία που χρειάζονται και πως το μέλλον του ανήκει. Είναι νέος και πρέπει να ακολουθήσει τον σωστό δρόμο».