Ερυθρόλευκη «πεντάρα» στο ντέρμπι των Νέων

Καταιγιστικός ήταν ο Ολυμπιακός, επικρατώντας 5-0 της ΑΕΚ στο Ρέντη για το πρωτάθλημα Κ-20!

Σχεδόν για ένα ημίχρονο (το πρώτο) Ολυμπιακός και ΑΕΚ ήταν στο 0-0, χωρίς μεγάλες φάσεις ή κινδύνους μπροστά από τις δύο εστίες.

Στις καθυστερήσεις του α’ μέρους, ο Ιωαννίδης κέρδισε πέναλτι (και την αποβολή του Ναυπλιώτη) και από την άσπρη βούλα άνοιξε το σκορ 1-0 για τους «ερυθρόλευκους».

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μπερντ Στορκ, έχοντας και το αριθμητικό πλεονέκτημα ήταν καταιγιστική.

Στο 48’ ο Ιωαννίδης μετά από ωραία προσωπική ενέργεια πέτυχε το 2-0, στο 54’ ο Καραγκούνης διεύρυνε το προβάδισμα στο 3-0, στο 74’ ο Γκίνο σκόραρε για το 4-0 και στο 80’ ο Λεάντρο με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.