Κάρφωσε τον Άρη δύο φορές σε πέντε λεπτά και ξεπέρασε Λιβάι ο Πόνσε!

Ο Έκι Πόνσε σκόραρε δύο φορές σε 5 λεπτά και έβαλε 2-0 την ΑΕΚ μπροστά κόντρα στον Άρη, ξεπερνώντας τον Λιβάι Γκαρσία με 14 γκολ στο πρωτάθλημα!

Από νωρίς ισχυρότατες βάσεις νίκης έβαλε η ΑΕΚ κόντρα στον Άρη!

Στο 9ο λεπτό, Γιόνσον και Χατζισαφί συνδυάστηκαν εντυπωσιακά, με τον τελευταίο να βγάζει σέντρα ακριβείας για τον Έκι Πόνσε, που πετάχτηκε με προβολή και έκανε το 1-0.

5 λεπτά αργότερα, ο Αργεντινός επιθετικός ξαναχτύπησε, αφού ο Νίκλας Ελίασον εκτέλεσε φάουλ, με τον Πόνσε να παρεμβαίνει (και με δόση τύχης) στη φάση και να γράφει το 2-0 για την Ένωση.

Αξίζει να σημειωθεί, ότι με αυτά τα δύο τέρματα ο επιθετικός της ΑΕΚ έφτασε τα 14 στο πρωτάθλημα και ξεπέρασε τον Λιβάι Γκαρσία που έχει 13.