Ατρόμητος: «Ανύπαρκτο πέναλτι που είδαν μόνο Διαμαντόπουλος και Ζαμπαλάς»

Την έντονη δυσαρέσκειά τους για τη διαιτησία στο παιχνίδι με τον Άρη, εξέφρασε ο Ατρόμητος στο ημίχρονο του αγώνα στο «Κλ. Βικελίδης».

Την έντονη δυσαρέσκειά του για τη διαιτησία στην αναμέτρηση με τον Άρη στο «Κλ. Βικελίδης», εξέφρασε ο Ατρόμητος στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Με ποστάρισμα στα social media, οι Περιστεριώτες διαμαρτύρονται για το πέναλτι που κέρδισαν οι Θεσσαλονικείς στο 36ο λεπτό και μετέτρεψε σε γκολ ο Φαμπιάνο δύο λεπτά αργότερα για το 1-0, κάνοντας λόγο πως δεν υπήρξε παράβαση, βάζοντάς τα ανοικτά με τον διαιτητή Διαμαντόπουλο, αλλά και τον VARίστα, Ζαμπαλά.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ατρόμητος:

«Ημίχρονο στο Κλεάνθης Βικελίδης
Άρης - Ατρόμητος 1-1
Με ένα ανύπαρκτο πέναλτι που είδαν μόνο Διαμαντόπουλος και Ζαμπαλάς για παράβαση εκτός περιοχής, χωρίς στην ίδια φάση να καταλογίσουν ξεκάθαρο φάουλ στον Κούντε που είχε προηγηθεί, ο Άρης ισοφάρισε με τον Φαμπιάνο το τέρμα του Φριντζόνσον».