Γκολ μετά από 732 λεπτά για Μπεργκ

Από το ματς της 2ης αγωνιστικής με την Καλλονή, είχε να σκοράρει ο Μάρκους Μπεργκ που έσπασε την «γκίνια» των τελευταίων μηνών.

Από το 13ο λεπτό της αναμέτρησης με τη Καλλονή, ο Μάρκους Μπεργκ (είχε κάνει το 2-0), δεν είχε καταφέρει να βρει στόχο.

Από τότε πέρασαν 7 αναμετρήσεις (έξι 90λεπτα και μια αναμέτρηση με τον ΠΑΣ Γιάννενα που είχε παίξει 32 λεπτά) για να μπορέσει και σε αυτό το ματς να βρει δίχτυα μετά από 84 λεπτά και να χαρίσει τη νίκη στον Παναθηναϊκό.

Αθροιστικά τα λεπτά που χρειάστηκε ο Μπεργκ από τον αγώνα με τη νησιωτική ομάδα, μέχρι και το 84ο λεπτό του αγώνα του Περιστερίου, ήταν 732 λεπτά δίχως γκολ για τον Σουηδό.

Eπιμέλεια:Κώστας Μιαούλης