Μάντζιος: «Αξίζαμε τη νίκη αλλά αυτοκτονήσαμε»

Την απογοήτευσή του εξέφρασε μετά το ισόπαλο 2-2 του Άρη κόντρα στη Λαμία, ο προπονητής των Θεσσαλονικιών, Άκης Μάντζιος.

Παρότι ήταν αγκαλιά με ένα ακόμη τρίποντο, ο Άρης δεν «τελείωσε» το ματς και το πλήρωσε, αφού στην τελευταία φάση του αγώνα η Λαμία ισοφάρισε σε 2-2, φεύγοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας από το «Κλεάνθης Βικελίδης».

Μετά το τέλος της αναμέτρησης, ο προπονητής του Άρη, Άκης Μάντζιος, στάθηκε στα εύκολα λάθη που έκαναν οι ποδοσφαιριστές και συμπλήρωσε ότι αφού η ομάδα του δεν «κλείδωσε» τη νίκη, τελικά τιμωρήθηκε από την αντίπαλό της.

Αναλυτικά όσα δήλωσε ο προπονητής του Άρη:

«Σήμερα αυτοκτονήσαμε. Στο πρώτο ημίχρονο δεν ήμασταν πολύ καλοί. Ήμασταν αργοί στη σκέψη, στο τέμπο σε όλα.

Στο δεύτερο ημίχρονο βρήκαμε το γκολ, κάναμε όμως εύκολα λάθη τακτικά και αμυντικά. Θεωρώ πως ενώ βρήκαμε και δεύτερο γκολ, δεν κλειδώσαμε το παιχνίδι και μας τιμώρησε η Λαμία. Δεν το αξίζαμε και είναι ένα κακό αποτέλεσμα για εμάς»