Με τριάρα στον τελικό η Κ15 του Ολυμπιακού και… περιμένει αντίπαλο!

Ο Ολυμπιακός επικράτησε 3-1 του Άρη, προκρίθηκε στον τελικό του πρωταθλήματος Κ15 και περιμένει ΠΑΟΚ ή Παναθηναϊκό για αντίπαλο.

Στον τελικό του πρωταθλήματος Κ15 προκρίθηκε ο Ολυμπιακός! Οι «ερυθρόλευκοι» επικράτησαν στον πρώτο ημιτελικό του final-4 που διεξάγεται στη Λαμία του Άρη με σκορ 3-1 και θα διεκδικήσουν την κούπα.

Θα περιμένουν, μάλιστα, να μάθουν αντίπαλο από το άλλο ζευγάρι όπου κοντράρονται ο ΠΑΟΚ με τον Παναθηναϊκό για το δεύτερο εισιτήριο του τελικού.

Στα αμιγώς αγωνιστικά, ο Ολυμπιακός βρήκε το προβάδισμα μόλις στο 3ο λεπτό με τον Παπαγεωργίου και στο 33’ ο Σιώζος έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του. Ωστόσο, ο Άρης έβγαλε αντίδραση, μείωσε με τον Παπασαραφιανό στο φινάλε του ημιχρόνου και μπήκε εκ νέου στη διεκδίκηση της πρόκρισης.

Οι «ερυθρόλευκοι» όμως κατάφεραν με τον Λαζαρίδη στο 55’ να επαναφέρουν τη διαφορά στα δύο γκολ και διατήρησαν ως το φινάλε το 3-1 για να πανηγυρίσουν την πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος.