Σούρερ: «Ο κόσμος ήταν εκνευρισμένος και το πέρασε στους παίκτες - Αξίζαμε τη νίκη»

Οι δηλώσεις του Γκάμπριελ Σούρερ μετά την εντός έδρας ισοπαλία του Παναιτωλικού με τον ΟΦΗ (1-1) για την 6η αγωνιστική της Stoiximan Super League.

Την άποψη ότι ο Παναιτωλικός άξιζε τη νίκη στην αναμέτρηση με τον ΟΦΗ εξέφρασε ο Γκάμπριελ Σούρερ.

Ο προπονητής της ομάδας του Αγρινίου στις δηλώσεις που παραχώρησε μετά την ισοπαλία με 1-1, ανέφερε, μεταξύ άλλων, ότι οι παίκτες του έμοιαζαν αγχωμένοι μετά το γκολ του Μαλή, προσθέτοντας πως ο κόσμος ήταν εκνευρισμένος και το πέρασε αυτό και στην ομάδα του.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γκάμπριελ Σούρερ:
«Βάλαμε γκολ, αλλά αντί να είμαστε πιο ήρεμοι, μοιάζαμε πιο αγχωμένοι. Ήρθε η ισοφάριση, δεν μπορούσαμε να αντιδράσουμε, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο στέκομαι στην εικόνα που δείξαμε. Νομίζω πως ο ΟΦΗ είχε ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο κυρίως, αλλά εμείς είχαμε καλύτερες φάσεις στη συνέχεια και μάλλον αξίζαμε να πάρουμε τους τρεις βαθμούς. Ο κόσμος ήταν εκνευρισμένος και το πέρασε αυτό και στους παίκτες.

Έπρεπε να κερδίσουμε στα δύο τελευταία παιχνίδια. Έχουμε πίεση γιατί θέλουμε να κερδίζουμε σε όλα τα παιχνίδια. Όχι όμως κάτι το ιδιαίτερο εν όψει του αγώνα με τη Λαμία