Σκωτία

Τα είδε όλα η Σέλτικ!

Μια ανάσα από μια απρόσμενη ίσως απώλεια βαθμών βρέθηκε η Σέλτικ, αλλά με γκολ του Ρόγκιτς κατάφερε να φύγει νικήτρια με το εντυπωσιακό 4-3 από την έδρα της Μάδεργουελ.

Πιο κοντά από ποτέ στην πρώτη ήττα της στο πρωτάθλημα ήταν η Σέλτικ που τα βρήκε πολύ σκούρα στην έδρα της Μάδεργουελ, όμως βρήκε τον τρόπο όχι μόνο να μην χάσει, αλλά να φύγει και με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια με διαφορά δύο τερμάτων (σκόρερ ο Μουλτ), ενώ έφτασαν και στο 3-2, λιγότερο από 20 λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα. Δυστυχώς για αυτούς, όμως, οι πρωταθλητές είχαν τις απαντήσεις.

Έτσι, αφού πρώτα ο Άρμστρονγκ απάντησε άμεσα και ισοφάρισε ξανά, ήρθε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρόγκιτς να διαμορφώσει το τελικό 4-3.