Super League 2

«Σφαλιάρα» στον ΟΦΗ από τα Τρίκαλα!

Μία εβδομάδα μετά τη μεγάλη τους νίκη κόντρα στον Παναθηναϊκό, οι Κρητικοί ηττήθηκαν 1-0 από τα Τρίκαλα και έχουν μείνει ήδη αρκετά πίσω στη βαθμολογία!

Αν δεν σοβαρευτεί, δεν πρόκειται να ανέβει. Ο ΟΦΗ ηττήθηκε στα Τρίκαλα από την τοπική ομάδα με 1-0 και παρότι έχουν παιχτεί μόλις τέσσερις αγωνιστικές, βρίσκεται ήδη αρκετά πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας (-5). Από την άλλη μεριά, οι «σακαφλιάδες» έδειξαν πως διαθέτουν ένα πολύ καλό σύνολο και θα διεκδικήσουν με τη σειρά τους τις πιθανότητες τους για άνοδο στην Σούπερ Λίγκα.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές καλές στιγμές. Τα Τρίκαλα είχαν την κατοχή της μπάλας και πίεζαν τον αντίπαλό τους αλλά δεν μπορούσαν να βρουν διαδρόμους προς τα καρέ του Δαύκου. Μία φορά μόλις το κατάφεραν αυτό αλλά το πλασέ του Γιαννιτσάνη στο 27ο λεπτό με εξουδετερωμένο τον πορτιέρε του ΟΦΗ, έδιωξε ο Νάστος προτού η μπάλα περάσει τη γραμμή του τέρματος!

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και στην επανάληψη και στο 55ο λεπτό σκόραραν το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση. Μετά από σέντρα, ο Μπαϊκαρά έδωσε με το κεφάλι στον Γιαννιτσάνη και ο τελευταίος με τον ίδιο τρόπο νίκησε τον Δαύκο και έγραψε το 1-0. Ο ΟΦΗ ήταν αναγκασμένος να βγει μπροστά και να ψάξει το γκολ της ισοφάρισης. Έφτασε μια ανάσα από το να το πετύχει στο 90' αλλά ο Σιδεράκης έδιωξε εντυπωσιακά την κεφαλιά του Βουό, κρατώντας τη νίκη για τα Τρίκαλα.