Ιταλία

Τεσσάρα η Λάτσιο!

Η Λάτσιο φιλοδώρησε με τέσσερα γκολ την Κροτόνε στο πρώτο χρονικά παιχνίδι του σημερινού προγράμματος για την 18η αγωνιστική.

Φόρτσαρε στο δεύτερο η Λάτσιο και έφτασε στη νίκη 4-0 απέναντι στην Κροτόνε. Οι λατσιάλι είχαν ευκαιρίες από την αρχή του αγώνα αλλά στο πρώτο 45λεπτο δεν μπόρεσαν να σκοράρουν.

Στο 56ο λεπτό με τον Λουκακού άνοιξε το σκορ κάνοντας τα πράγματα πιο εύκολα. Η αντίσταση της Κροτόνε... έπεσε, και οι γηπεδούχοι βρήκαν πιο εύκολα το δρόμο προς τα δίχτυα.

Στο 78ο λεπτό ο Ιμόμπιλε διπλασίασε τα γκολ της Λάτσιο, με τους Λούλιτς (86’) και Άντερσον (89’) να διαμορφώνουν το τελικό σκορ.