Θετικά δείγματα από τον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς, στο τρίτο του τεστ επί βουλγαρικού εδάφους, επικράτησε 2-1 της Χάποελ Νιρ Ραμάτ Χασαρόν, δείχνοντας καλά δείγματα και αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Ακόμη μία νίκη σε φιλική αναμέτρηση για τον Πλατανιά. Οι Κρητικοί, στο τρίτο τους τεστ επί βουλγαρικού εδάφους, επικράτησαν 2-1 της Χάποελ Νιρ Ραμάτ Χασαρόν από το Ισραήλ, αποδίδοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο.

Το σκορ για τον Πλατανιά άνοιξε στο 15’ ο Φανούρης Γουνδουλάκης, ωστόσο έξι λεπτά αργότερα οι Ισραηλινοί ισοφάρισαν. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε στο 54ο λεπτό ο Κώστας Μενδρινός.

Για τον Πλατανιά αγωνίστηκαν στο πρώτο ημίχρονο οι: Κοκκαλάς, Μπανανά, Πριντέτα, Αποστολόπουλος, Κουλιμπαλί, Γκνιάτιτς, Ντεβέσα, Γουνδουλάκης, Ηλιάδης, Μανούσος, Ντιλαβέρ.

Στο 2ο ημίχρονο έπαιξαν οι: Κασωτάκης, Καρυπίδης, Κάργας, Σκουλουδάκης (68? Παπανικολάου), Βάντερσον, Μουνάφο, Στανισάβλιεβιτς, Μενδρινός, Τσουράκης, Ντίνας, Γιακουμάκης.