Super League 2

«Θρίλερ» χωρίς… θύματα στα Τρίκαλα!

«Σούπα» φαινόταν, σε θρίλερ εξελίχθηκε το Τρίκαλα-Αναγέννηση! Οι Καρδιτσιώτες πήγαν να κλέψουν μεγάλο διπλό στο 89’, αλλά οι γηπεδούχοι απάντησαν στις καθυστερήσεις με πέναλτι (1-1).

Σε θρίλερ… από το πουθενά, με αμφότερους ωστόσο τους αντιπάλους να βγαίνουν «ζωντανοί», εξελίχθηκε το παιχνίδι των Τρικάλων με την Αναγέννηση.

Παρά την υπεροχή και τις ευκαιρίες που έφτιαξαν (με αποκορύφωμα το δοκάρι στο 69’ σε κεφαλιά του Σαχινίδη) οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να βρουν το γκολ.

Πήγαν λοιπόν να πάθουν… εγκεφαλικό στο 89’, όταν οι Καρδιτσιώτες προηγήθηκαν με τον Κονέ.

Δυο λεπτά αργότερα όμως η ομάδα του Πέτρου Στοΐλα τους έκλεψε την μπουκιά από το στόμα, ισοφαρίζοντας με πέναλτι του Τόμιτς και γράφοντας το τελικό 1-1.

Αντίθετα με τα Τρίκαλα, ο ΑΟΧ Κισσαμικός δεν βρήκε καμία δυσκολία από τον Αιγινιακό. Ήδη λοιπόν από το πρώτο ημίχρονο οι Κρητικοί είχαν καθαρίσει το παιχνίδι, προηγούμενοι 3-1 (που ήταν και το τελικό σκορ) με γκολ των Αποστολίδη, Λεό και Χαλκιαδάκη.

Ενώ λοιπόν η ομάδα των Χανίων σκαρφάλωνε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, η Δόξα Δράμας έχανε ακόμα περισσότερο έδαφος, αφού δεν μπόρεσε να πάρει κάτι παραπάνω από το 0-0 στην έδρα της ΑΕ Καραϊσκάκης και έμεινε για 8ο παιχνίδι χωρίς νίκες.

Το ίδιο αποτέλεσμα δε (0-0) είχε και το παιχνίδι του Εργοτέλη με τη Σπάρτη, στο οποίο οι Κρητικοί προσπάθησαν για την τρίτη συνεχόμενη που θα τους έδινε ακόμα μεγαλύτερη ανάσα, αλλά δεν μπόρεσαν να διασπάσουν την άμυνα των φιλοξενούμενων.