Ισπανία

Θρίαμβος στις καθυστερήσεις για Μπέτις

Ένα τέρμα του Γκουτιέρες στις καθυστερήσεις έδωσε την εκτός έδρας νίκη 2-1 στην Μπέτις του Πογιέτ στο ματς με την Οσασούνα.

Ήταν με την πλάτη στον τοίχο. Και ενδεχομένως από σήμερα το βράδυ ο Γκουστάβο Πογιέτ θα βρισκόταν σε ακόμη πιο δύσκολη θέση. Ωστόσο το τέρμα του Γκουτιέρες στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων άλλαξε τα πάντα!

Έδωσε στην Μπέτις τη νίκη 2-1 εκτός έδρας απέναντι στην Οσασούνα και την ίδια στιγμή «ανάσα» στον πρώην τεχνικό της ΑΕΚ.

Το παιχνίδι είχε ξεκινήσει ιδανικά για τους γηπεδούχους με τον Χοακιν να ανοίγει το σκορ. Ο Τόρες στο 48ο λεπτό ισοφάρισε σε 1-1 για την Οσασούνα.

Και την στιγμή που όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα έπαιρναν από έναν βαθμό ο Γκουτιέρες με ένα απευθείας φάουλ έκανε το τελικό 2-1.