Γερμανία

Την… έπιασε! (video)

Με πείσμα κυνήγησε μέχρι τέλους τη νίκη η Μάιντς και τελικά δικαιώθηκε, αφού επικράτησε 2-1 της Σάλκε στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 21ης αγωνιστικής και την έπιασε στη βαθμολογία.

Ένα γκολ του Μπάουμγκαρτλινγκερ έντεκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα χάρισε στη Μάιντς σπουδαία νίκη με σκορ 2-1 κόντρα στη Σάλκε.

Ο Γάλλος Μπουσμάν ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 33’, όμως οι «βασιλικοί μπλε» κατάφεραν να ισοφαρίσουν στην πρώτη φάση του δευτέρου ημιχρόνου.

Τελικά, ο αρχηγός των γηπεδούχων με το… δύσκολο όνομα σκόραρε και τους χάρισε μια σημαντική επιτυχία που τους βάζει σε τροχιά Ευρώπης.