Ισπανία

Την έσωσε!

Στο 87ο λεπτό γλίτωσε τα χειρότερα η Λεβάντε! Ισοφάρισε σε 2-2 την Εσπανιόλ με τον Κασαντεσούς και πήρε έναν πολύ σημαντικό βαθμό στην προσπάθεια που κάνει να ξεφύγει από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ζωντανή στη μάχη για την παραμονή στην Πριμέρα Ντιβισιόν έμεινε η Λεβάντε. Μπορεί να μην πήρε τη νίκη που θα ήθελε αλλά –έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι- μπορεί να είναι ικανοποιημένη.

Απέναντι στην Εσπανιόλ ήρθε ισόπαλη 2-2 με ένα τέρμα του Κασαντεσούς στο 87ο λεπτό το οποίο αποδεικνύεται σημαντικό καθώς στην «βγάζει» από τη ζώνη του υποβιβασμού βάζοντας από κάτω τις Αλμερία και Λα Κορούνια οι οποίες όμως έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η Λεβάντε δεν ξεκίνησε καλά το ματς βλέποντας την Εσπανιόλ να παίρνει «κεφάλι» στο σκορ με τον Βάσκεθ στο 18ο λεπτό. Τρία λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Σιμάο.

Ωστόσο, δεν μπόρεσε να πάει στο ημίχρονο έτσι. Ο… πρώην της, Καϊσέδο έδωσε προβάδισμα στην Εσπανιόλ στις καθυστερήσεις του πρώτου 45λέπτου.

Το παιχνίδι όμως έληξε με την Λεβάντε να παίρνει την ισοπαλία με τον Κασαντεσούς να ισοφαρίζει σε 2-2 λίγο πριν τη λήξη.