Ιταλία

Της έβαλε δύσκολα!

Η Βερόνα πέρασε με 2-1 από το «Σαν Ελία» και έκανε ακόμη πιο δύσκολη την προσπάθεια που καταβάλει η Κάλιαρι να παραμείνει στην κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν την πρωτοβουλία στο παιχνίδι αλλά είχαν τους κατάλληλους παίκτες στην κατάλληλη θέση!

Έτσι παρά το γεγονός ότι οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και τις ευκαιρίες, δεν μπόρεσαν να φτάσουν στο αποτέλεσμα που ήθελαν για να ξεφύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Λούκα Τόνι μόλις στο 9ο λεπτό μπροστά από τους αμυντικούς ακούμπησε όσο έπρεπε την μπάλα και άνοιξε το σκορ.

Ο Ταλέμπ στο 56ο βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στη μεγάλη περιοχή μετά από εκτέλεση φάουλ και διπλασίασε τα τέρματα για τους φιλοξενούμενους.

Οι παίκτες της Κάλιαρι μείωσαν στο 90ο λεπτό με τον Κόντι μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ.