Γαλλία

Της είπε… σι-Λανς!

Καταιγιστική ήταν η Λιλ μετά το προβάδισμα της –ήδη υποβιβασμένης- Λανς, την οποία νίκησε 3-1, για την 35η αγωνιστική της Ligue 1.

Κάθε άλλο παρά αναπάντητο άφησε η Λιλ το προβάδισμα της –ήδη υποβιβασμένης- Λανς, καθώς τη νίκησε 3-1, για την 35η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τσαβαρία στο 24’, με τον Μπουφάλ να ευστοχεί σε πέναλτι στο 41’ και να κάνει το 1-1 που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος μόνο οι «λιλουά» ήταν στον αγωνιστικό χώρο, με τον Σιντιμπέ να τους δίνει το προβάδισμα –για πρώτη φορά στο ματς- στο 74’ και τον Οριζί στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων να διαμορφώνει το τελικό 3-1.