Europa League

Το διπλό πέναλτι στον Ολιβέιρα για το οποίο φωνάζει η ΑΕΚ (video)

Για μια φάση που θα μπορούσε να αλλάξει τη ροή του αγώνα με την Τράμπζονσπορ -και να της δώσει σκορ πρόκρισης- δικαιούται να φωνάζει η ΑΕΚ. Δείτε την ψηφιακή ανάλυση του διπλού πέναλτι στον Ολιβέιρα.

Τη δυνατότητα να πάρει σκορ πρόκρισης από το πρώτο ημίχρονο και αν μη τι άλλο να έχει τεράστιες πιθανότητες για το θαύμα της ανατροπής επί της Τράμπζονσπορ στέρησε ο διαιτητής από την ΑΕΚ.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου (και ενώ η «Ένωση» βρισκόταν ήδη με 2-0 μπροστά στο σκορ) ο Νέλσον Ολιβέιρα έχασε μεγάλη ευκαιρία για το τρίτο γκολ.

Όπως επιβεβαιώνεται ωστόσο και από την ψηφιακή ανάλυση της φάσης που έγινε στην Cosmote TV, στον Πορτογάλο έχει γίνει πέναλτι -και μάλιστα δυο φορές- καθώς τον τραβά αρχικά από τη φανέλα ο προσωπικός του αντίπαλος και έπειτα και ο τερματοφύλακας.