Γαλλία

Το μενού έκλεισε με… σούπα!

Στο 0-0 «κόλλησαν» Μαρσέιγ και Λιόν στο «Βελοντρόμ» και στο ματς που ολοκλήρωσε την 5η αγωνιστική της Ligue 1. Με πέναλτι στις καθυστερήσεις νίκησε (1-0) η Σεντ Ετιέν την Μπαστιά.

«Κόλλησαν» στο… μηδέν στο «Βελοντρόμ»!

Ύστερα από ένα παιχνίδι που χαρακτηρίστηκε περισσότερο από τη δύναμη, Μαρσέιγ και Λιόν έμειναν στο 0-0 στο ντέρμπι, με το οποίο έκλεισε η 5η αγωνιστική της Ligue 1! Λίγες οι καλές στιγμές για τις δύο ομάδες, με τους Μασσαλούς να είχαν την τεράστια ευκαιρία να «κλέψουν» το ματς, αλλά ο Λόπες απέκρουσε το τετ α τετ του Ενζιέ, στο 90’!

Νωρίτερα, η Σεντ Ετιέν τα βρήκε πολύ σκούρα στο «Ζοφρουά Γκισάρ» κόντρα στην Μπαστιά, αλλά κατάφερε να πάρει τη νίκη με 1-0, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αμουμά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.