Αγγλία

Το… μηδένισε ο Ντε Μπουρ!

Ασταμάτητος κατήφορος για την Κρίσταλ Πάλας του Φρανκ Ντε Μπουρ! Με γκολ του Γουντς, μόλις στο 3', η Μπέρνλι νίκησε 1-0 τους «αετούς», που παραμένουν χωρίς βαθμό μετά από 4 αγωνιστικές στην Premier!

Τελειωμό δεν έχει ο κατήφορος για την Κρίσταλ Πάλας του Λούκα Μιλιβόγεβιτς -που έμεινε στον πάγκο.

Η περσινή φιναλίστ του αγγλικού Κυπέλλου συνεχίζει να απογοητεύει, καθώς έχασε και από την Μπέρνλι, 1-0, εκτός έδρας, με αποτέλεσμα να παραμένει χωρίς βαθμό, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, μετά από τέσσερις αγωνιστικές στην Premier League!

Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης για τα «κεράσια» πέτυχε ο Γουντς, μόλις στο 3ο λεπτό, με την ομάδα του Σον Ντάις να «σκαρφαλώνει» στην 7η θέση, με επτά βαθμούς.

Όσο για εκείνη του Φρανκ Ντε Μπουρ (η θέση του οποίου, πια, μόνο σίγουρη δεν θεωρείται), είναι, εκτός των άλλων και τρομερά άτυχη, καθώς έχασε απίστευτες ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο, ώστε να πάρει στο ''Turf Moor''.

Στο 79', για παράδειγμα, ο Μπεντέκε χάνει την ευκαιρία του αγώνα, αδυνατώντας να νικήσει τον Πόουπο σε φάση τετ-α-τετ, ενώ, στο 84', το σουτ του Νταν σταμάτησε και πάλι πάνω στη γραμμή, αυτήν τη φορά από τον Ταρκόφσκι!

Η ευκαιρία, ωστόσο, που χάνει ο κεντρικός αμυντικός από το Λίβερπουλ, στο 89', δεν έχει προηγούμενο, με τον Καμπάιγ να πραγματοποιεί μία εξαιρετική σέντρα, αλλά την κεφαλιά του Νταν να καταλήγει στις… πινακίδες!