Κύπελλο Ελλάδας

«Τούμπαρε» τον Κισσαμικό και βλέπει πρόκριση ο Αστέρας!

Παρότι ο Κισσαμικός προηγήθηκε μέσα στην Τρίπολη, ο Αστέρας έφτασε στην ανατροπή (2-1) και εφόσον πάρει το τρίποντο την τελευταία αγωνιστική κόντρα στον Αχαρναϊκό θα πάρει το εισιτήριο για τους «16».

Έβαλε πλώρη για τους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας ο Αστέρας.

Οι Αρκάδες επικράτησαν 2-1 του Κισσαμικού, τον έπιασαν στην δεύτερη θέση και χρειάζονται την τελευταία αγωνιστική ίδιο ή καλύτερο αποτέλεσμα από τους Κρητικούς για να βρίσκονται αυτοί στην επόμενη φάση.

Ο Κισσαμικός προηγήθηκε στο 40ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι του Ξυδά αλλά ο Αστέρας απάντησε άμεσα, με τον Τριανταφυλλόπολου να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά αργότερα με κεφαλιά. Και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φτάσουν και σε δεύτερο γκολ στο 64ο λεπτό, το οποίο εν τέλει έκρινε και το παιχνίδι. Ο Δουβίκας μπήκε μέσα στην περιοχή και έκανε το διαγώνιο σουτ, νικώντας τον Λαζαρίδη για το 2-1.