Βέλγιο

Τρεις φορές... ανάσταση για Βέστερλο!

Πολύ σκληρή για να πεθάνει εμφανίστηκε η Βέστερλο, που βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ και κατάφερε να ισοφαρίσει ισάριθμες στην έδρα της Έουπεν. «Μπάζερ μπιτερ» για Σαρλερουά στην έδρα της Μπέβερεν

Βαθμό-χρυσάφι πήρε η Βέστερλο, που ισοφάρισε σε 3-3 την Έουπεν στην 16η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Με φοβερά... αντανακλαστικά η Βέστερλο βρέθηκε τρεις φορές πίσω στο σκορ, όμως κατάφερε ισάριθμες να «ισιώσει» και να πανηγυρίσει, τελικά, τον τρόπου που ήρθε ο βαθμός, παρότι δεν την ξεκόλλησε από τον πάτο της βαθμολογίας.

Jean Amani Goal HD - Eupen 1-0 Westerlo - 26... από Foot_Videos

Silvere Ganvoula Goal HD - Eupen 1-1 Westerlo... από Foot_Videos

Anthony Bassey Goal HD - Eupen 2-1 Westerlo... από Video-Sport

Goal Buyens Y. (2:2) Eupen - Westerlo από ylberenexhipi

Goal Onyekuru H. (3?2)Eupen - Westerlo από taftadarka2016

Goal De Ceulaer (3:3)Eupen - Westerlo από ylberenexhipi

Φοβερό τρίποντο πανηγύρισε η Σαρλερουά, που επικράτησε 1-0 της Μπέβερεν, στην έδρα της.

Μετά από ένα ματς που δεν... διασκέδασε ιδιαίτερα τους θεατές, με ελάχιστο θέαμα και φάσεις, η Σαρλερουά κατάφερε να πάρει το τρίποντο χάρη σε γκολ του Μπέιμπι στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Waasland-Beveren - Sporting Charleroi ~ 0 - 1... από eurofootballhd1