Oλλανδία

Τρελό «buzzer beater» η Φέγενορντ!

Έχανε με δύο γκολ διαφορά και το χρονόμετρό πλησίαζε στο 90’. Ούτε όμως, αυτά στάθηκαν αρκετά για να σταματήσουν τη Φέγενορντ που ισοφάρισε 3-3 την Ουτρέχτη και διατηρήθηκε στην κορυφή της Eredivisie.

Με φοβερό «buzzer beater» του Κράμερ η Φέγενορντ στάθηκε όρθια στη ματσάρα με την Ουτρέχτη, ισοφαρίζοντας σε 3-3 στο ένατο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η πρωτοπόρος της Eredivisie βρέθηκε να χάνει με 3-1 όμως δεν τα παράτησε και πήρε χρυσό βαθμό που δεν επέτρεψε στον Άγιαξ να την προσπεράσει στη βαθμολογία.

Οι δύο ομάδες μπήκαν «αγριεμένες» με το 1-1 να έχει γίνει μέχρι το τέταρτο λεπτό.

Η Ουτρέχτη φάνηκε να καθαρίζει το ματς στο 84’, όταν έκανε το 3-1 με τον Χάλερ.

Τότε ήταν που «μίλησε» η Φέγενορντ. Αρχικά, στο 90’ με τον Γιόργκενσεν να μειώνει σε 3-2, ενώ εκμεταλλεύτηκε άψογα τα εννιά λεπτά καθυστερήσεων (λόγω του σοκαριστικού τραυυματισμού του τερματοφύλακα της Ουτρέχτης) για να ισοφαρίσει με τον Κράμερ στο 90+9’.