Γ' Εθνική

Πέρασε από τη Ριζούπολη και παρέμεινε στην κορυφή ο Πανιώνιος!

Ο Πανιώνιος πέρασε από τη Ριζούπολη, επικρατώντας 2-1 του Απόλλωνα Σμύρνης, στο ντέρμπι του του ομίλου της 11ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής. Δείτε όλα τα αποτελέσματα.

Βγήκε αλώβητος από το ντέρμπι με τον Απόλλωνα Σμύρνης και έμεινε στη κορυφή του 4ου ομίλου της Γ’ Εθνικής ο Πανιώνιος.

Οι «κυανέρυθροι» προηγήθηκαν στο έκτο μόλις λεπτό με τον Ιγνατιάδη και διπλασίασαν τα τέρματά τους πριν τη λήξη του ημιχρόνου με τον Γεμιστό. Στο δεύτερο ημίχρονο άντεξαν την πίεση των γηπεδούχων, που μείωσαν στο 63’ με τον Σάλα, και πήραν το πολύτιμο τρίποντο που τους κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Τέσσερις βαθμούς πίσω του έμεινε ο Εθνικός, ο οποίος αγωνίζεται αυτή την ώρα με τον Άγιο Νικόλαο στον Πειραιά. Ο Άρης Πετρούπολης, που επικράτησε 1-0 της Επισκοπής, «έπιασε» στην 3η θέση της βαθμολογίας τον Αλμυρό, ο οποίος άφησε βαθμούς (1-1) στην έδρα της Αγίας Παρασκευής.

Στον τρίτο όμιλο, μεγάλη κερδισμένη της αγωνιστικής ήταν η Ρόδος, η οποία πήρε το ντέρμπι με τον -μέχρι πρότινος πρωτοπόρο- Αστέρα Βάρης και εκμεταλλευόμενη την ισοπαλία (1-1) της Κορίνθου με τη Θύελλα Ραφήνας, πέρασε στην κορυφή.

Μεγάλη ευκαιρία να περάσει στην πρώτη θέση του δεύτερου ομίλου έχασε ο Πιερικός, ο οποίος ηττήθηκε από τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου και δεν εκμεταλλεύτηκε την ισοπαλία (0-0) που έφερε ο πρωτοπόρος ΓΑΣ Σβόρωνος στο ντέρμπι με τη Νέα Αρτάκη, που παραμένουν αλώβητοι στα ψηλά.

Η Καβάλα παραμένει άνετη στην κορυφή του πρώτου ομίλου, μετά την άνετη νίκη της με 3-1 επί της Δόξας Δράμας.