Ισπανία

Χαλάστηκαν Ντεπορτίβο και Βαλένθια

Έπειτα από ένα ισορροπημένο ματς στο Ριαθόρ, Ντεπορτίβο και Βαλένθια έμειναν στο 1-1, «κόλλησαν» πολύ χαμηλά στη βαθμολογία της La Liga και προβληματίζονται ενόψει συνέχειας.

Την πολύ κακή τους πορεία στη φετινή La Liga συνέχισαν Ντεπορτίβο Λα Κορούνια και Βαλένθια, αφού έπειτα από ένα ισορροπημένο ματς έμειναν στην ισοπαλία (1-1), αποτέλεσμα όμως που δεν μπορεί να αφήσει καμία από τις δύο ομάδες ικανοποιημένες, που εξακολουθούν να παραμένουν πολύ χαμηλά.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Εμρέ Τσολάκ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με καρφωτή κεφαλιά, ωστόσο τα αμυντικά της κενά την πρόδωσαν σε ακόμα ένα ματς.

Στο 56' ο Ροντρίγκο Μορένο διαμόρφωσε το 1-1 που έμελε να είναι το τελικό αποτέλεσμα, παρά το γεγονός ότι και οι δύο ομάδες στα υπολοιπόμενα λεπτά είχαν ευκαιρίες για να βρουν άλλο ένα γκολ.