Super League 2

Χαμένη ευκαιρία για τον Πανελευσινιακό

Ο Πανελευσινιακός έχασε την ευκαιρία να μειώσει στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τη Ζάκυνθο, αφού ήρθε εντός έδρας ισόπαλος χωρίς σκορ (0-0) με τον Κισσαμικό.

Την ευκαιρία να πλησιάσει στους τρεις βαθμούς τη διαφορά από τη Ζάκυνθο και να αποσπαστεί άλλους τόσους από την Παναχαϊκή έχασε ο Πανελευσινιακός, που έμεινε στο 0-0 με τον Κισσαμικό στην Ελευσίνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς και προσπάθησαν να απειλήσουν, αλλά όσες φορές έφθαναν κοντά στην περιοχή των αντιπάλων τους, τα χάλαγαν! Στο 19’ της αναμέτρησης, το παιχνίδι διακόπηκε για λίγα λεπτά, λόγω έντασης που υπήρξε στην κερκίδα μεταξύ των οπαδών των δύο ομάδων. Τελικά η ένταση κατευνάστηκε και το ματς συνεχιστηκε κανονικά.

Στο 35’ οι φιλοξενούμενοι έφθασαν μια ανάσα από το γκολ, αλλά η κεφαλιά του Γιαννίτση μετά την εκτέλεση φάουλ του Αυγενικού σταμάτησε στο δοκάρι. Δέκα λεπτά ο Πανελευσινιακος πέτυχε γκολ αλλά αυτό δεν μέτρησε. Ο Παληγεώργος γέμισε τη μπάλα στα αντίπαλα καρέ, Γιαννίτσης και Γιαννιτσάνης πήδηξαν για κεφαλιά και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα χωρίς να φανεί ποιος είχε παρέμβει στην πορεία της. Ωστόσο, ούτε από το ριπλέι φάνηκε ξεκάθαρα αν ο Γιαννιτσάνης ήταν σε θέση οφσάιντ, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα για την απόφαση του διαιτητή.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Πανελευσινιακού έφθασαν κοντά στο γκολ στο 68’ αλλά το φάουλ του Γιαννιτσάνη σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο Λίτσος άφησε τους γηπεδούχους με δέκα παίκτες. Δεν το έβαλαν κάτω, όμως, και δύο λεπτά μετά, το σουτ του Γιαννιτσάν πέρασε ελάχιστα άουτ, στην τελευταία καλή φάση του ματς.