Αγγλία

Χαμός ΚΑΙ στην ουρά της Premier League!

Κάνε, Θεέ μου, να μην τελειώσει ποτέ! Οι «μαυρόγατες» της Σάντερλαντ έκαναν… μια χαψιά τα «καναρίνια» της Νόριτς (0-3) μέσα στο ''Carrow Road'' και έβαλαν… φωτιά ΚΑΙ στη «μάχη» της παραμονής!

Οι ουραγοί… παρεξηγηθήκαν στην Αγγλία και είπαν να κλέψουν λίγη από τη δόξα των πρωτοπόρων, προκαλώντας τον δικό τους χαμό στην ουρά!

Στο ντέρμπι παραμονής, που άνοιξε την αυλαία της 34ης αγωνιστικής, η Σάντερλαντ πέρασε σαν «σίφουνας» από το Νόριτς (0-3) και μειώνοντας στον… πόντο τη διαφορά της από τα «καναρίνια», αλλά και έχοντας ματς λιγότερο, έβαλε… φωτιά στα μπατζάκια της ομάδας του Άλεξ Νιλ!

Παρότι οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που είχαν την υπεροχή, η Σάντερλαντ εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν, φεύγοντας με ένα -ανέλπιστα- εύκολο και σπουδαίο «διπλό» από το "Carrow Road".

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 41’ με πέναλτι του Μπορίνι (που το κέρδισε ο ίδιος, καθώς ανετράπη από τον Γουίζντομ), διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 53’ με προβολή του Ντεφόου, έπειτα από λάθος του Μπασόνγκ και έκλεισαν το εμφατικό πέρασμά τους από την ανατολική Αγγλία με τον Γουότμορ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.