Κύπρος

Χωρίς νικητή το ντέρμπι στην Κύπρο

Ανόρθωση και Απόλλων Λεμεσού ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0), στο ντέρμπι της 26ης αγωνιστικής στην Κύπρο. «Εξάρα» από την ΑΕΚ Λάρνακας στην Αναγέννηση Δερύνειας.

«Κουλούρια» στο ντέρμπι της Κύπρου. Ανόρθωση και Απόλλων Λεμεσού ήρθαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα (0-0) στο σημαντικότερο ματς της 26ης αγωνιστικής και μοιράστηκαν από έναν βαθμό. Χωρίς ιδιαίτερες ευκαιρίες το παιχνίδι, με τον Απόλλωνα να μένει με δέκα παίκτες από πολύ νωρίς (18’) λόγω αποβολής του Σεμέδο αλλά να… κρατάει μέχρι το φινάλε.

«Εξάρα» στην Αναγέννηση Δερύνειας έριξε η ΑΕΚ Λάρνακας. Ο Καταλά σε επτά λεπτά (3’, 10’) έδωσε αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του, για να έρθει ο Μυτίδης να γράψει στο 38’ το 3-0. Εβέλ στο 51’ , Χαραλάμπους στο 73’ και ΜΥτίδης στο 82’ διαμόρφωσαν το τελικό 6-0.

Τέλος, ο Ερμής Αραδίππου επικράτησε 2-1 μέσα στην έδρα της ΑΕΛ. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με τον Ίμπσον στο 57’ και ο Μασίνια στο 79’ έγραψε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μαύρου στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.