Super League 2

Ζει και ελπίζει ο Απόλλων Πόντου!

Παραμένει ζωντανός για τη 2η θέση ο Απόλλωνας Πόντου! Με εξαιρετική εμφάνιση και δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο επικράτησε 2-1 του ΑΕ Καραϊσκάκης και παραμένει στο -3 από τον Πλατανιά και τη 2η θέση.

Κάθε πιθανότητα που έχει για να διεκδικήσει τη 2η θέση θα εξαντλήσει ο Απόλλωνας Πόντου!

Η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη με πολύ καλή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, στην οποία πέτυχε δύο γκολ, επικράτησε 2-1 του ΑΕ Καραϊσκάκης και παραμένει στο κυνήγι του Πλατανιά που είναι στην προνομιούχο 2η θέση και στο +3 από τους Πόντιους.

Το σκορ άνοιξε στο 26' ο Σουντούρα ενώ το 2-0 διαμορφώθηκε από τον Λεωνίδα Κυβελίδη στο 43', που εν πολλοίς έκρινε το ματς υπέρ των γηπεδούχων, που αποφάσισαν στο δεύτερο μέρος να διαχειριστούν ανάλογα το ματς.

Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν αντίδραση και στο 56' με εκτέλεση πέναλτι του Βουκμίροβιτς, αλλά μέχρι τη λήξη της αναμέτρησης δεν άλλαξε το παραμικρό, με το 2-1 να μένει μέχρι τέλους.