Viral

Προσπαθούσαν (όλοι) να μπει γκολ;

Σαν χιουμοριστικό σκετσάκι έμοιαζαν τα 10 τελευταία λεπτά του Φλαμουρτάρι-Τέουτα για το αλβανικό πρωτάθλημα. Οι αμυντικοί… παραπατούσαν, οι επιθετικοί αστοχούσαν μέχρι που ένα «τσαφ» έφερε τη λύτρωση!

«Φλαμουρτάρι, βάλε ένα γκολ, ένα γκολ, ένα γκοοοοοολ».

Οι οπαδοί της δεν είναι γνωστό αν το φώναξαν το σύνθημα, αλλά λίγο ακόμα και θα το φώναζαν οι… αντίπαλοι στο τελευταίο ματς της αλβανικής ομάδας!

Μετά από 87 λεπτά παιχνιδιού, η Τέουτα κρατούσε (ακούσια όπως πιθανολογείται εκ των υστέρων) το 1-1. Και κάπου εκεί ξεκίνησε το… πανηγύρι.

Διότι οι στόπερ άρχισαν ν’ αλληθωρίζουν. Ο τερματοφύλακας απλά καθόταν περιμένοντας το μοιραίο. Έλα όμως που οι γηπεδούχοι ήταν αγχωμένοι. Έλα που δεν μπορούσαν να… διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα.

Κι έλα που χρειάστηκε ένα ανεπανάληπτο «τσαφ» παίκτη των φιλοξενούμενων για να έλθει το γκολ που έφερε τη λύτρωση...

Επιμέλεια: Γιώργος Μαραθιανός