Γενικά

Σε απόσταση βολής η Ρίβερ

Η Κολόν ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Μπόκα Τζούνιορς και υποχώρησε στην 3η θέση της βαθμολογίας, ενώ η Ρίβερ πέρασε πλέον 2η μετά τη νίκη 2-0 κόντρα στην Ατλέτικο Ραφαέλα

Με δύο τέρματα στο δεύτερο μέρος, ένα στο 55' από τον Καρμπονέρο κι ένα από τον Τεόφιλο Γκουτιέρεζ στο 86ο λεπτό, επικράτησε της Ατλέτικο Ραφαέλα με 2-0 και πλέον βρίσκεται έναν πόντο πίσω από την πρωτοπόρο Εστουδιάντες.

Μετά τη νέα ισοπαλία 0-0 με την Μπόκα Τζούνιορς, η Κολόν συγκατοικεί στην 3η θέση, μαζί με την Λανούς στους 22 πόντους, ενώ οι "χεϊνέσες" έχουν μείνει πολύ πίσω στην κούρσα του Torneo Final.

Eυχάριστη έκπληξη, η Χιμνάσια Λα Πλάτα του Πέντρο Τρόλιο, που με δύο γκολ του Μέζα, στο 12' και το 93' επικράτησε 2-0 της Άρσεναλ Σαραντί και συγκατοικεί στην 5η θέση με την Σαν Λορέντζο, έχοντας 21 πόντους. Νίκη μετά από τέσσερις στείρες αγωνιστικές για τη Νιούελς που επικράτησε 1-0 με γκολ του Κάστρο στο 80ο λεπτό απέναντι στην Γοδόι.

Eπιμέλεια:Κώστας Μιαούλης